top of page

Dworek Jasna Dolina

dworek_prawy_widok.jpg
kuchnia_4.jpg

5 luksusowych sypialni i 4 przestronne łazienki

Piękna kuchnia z kompletnym wyposażeniem

Przestronny salon idealny na warsztaty

Starodrzew za oknami wszystkich pokoi

O Dworku

Dworska rezydencja znajduje się w miejscowości Sobolew, powiat garwoliński – 87 km na południe od Warszawy 9 km od trasy S17 prowadzącej do Lublina. Jasna Dolina to Dwór o konstrukcji drewnianej z połowy XIX wieku o łącznej powierzchni użytkowej 518 m.kw. Parter mieści 2 sypialnie, 3 łazienki, staropolską kuchnię oraz salon, gabinet i jadalnie. Na piętrze umiejscowiony jest salon, 4 sypialnie i 2 łazienki. Budynek otacza 2 hektarowy, ogrodzony park. Na terenie znajdują się jeszcze dwa budynki mieszkalne z których jeden jest w 180 m.kw. całorocznym domem drewnianym, krytym strzechą, z 4 sypialniami, salonem, kuchnią i 2 łazienkami.

O Jasnej Dolinie

Do posiadłości przynależy dodatkowo 7 hektarów gruntów rolnych. Całość umiejscowiona jest w jednym obszarze i objęta jedną księgą wieczystą. Ziemia orna kl. V o podłożu mineralnym. W ogrodzonym parku występuje mieszany drzewostan, wiele ciekawych odmian roślin i drzew. Znajdziemy tu oczko wodne z wyspą, staw japoński oraz system umocnień wspierających gromadzenie się wody. Jasna Dolina to przede wszystkim klimat dawanych wieków, kolekcje obrazów, antyków oraz niepowtarzalnych pieców, kominków i żyrandoli. Łazienki wyposażone są w najwyższej jakości armatury i wanny, dworek jest ogrzewany centralnym systemem ogrzewania, a cały teren dodatkowo posiada własną instalację fotowoltaiki.

Historia

Historyczny Dworek z okresu powstania styczniowego to budynek drewniany wzniesiony w Kunowie w 1856 r. przez ks. Chryzstoma (Jana) Dąbrowskiego na fundamencie z kamienia kunowskiego. Składał się z 7 pokoi, 2 przedpokoi, sieni, spiżarni i dużej kuchni. Budynek został przeniesiony do Sobolewa i gruntownie odrestaurowany. Obecną świetność zawdzięcza profesorowi Krzysztofowi Henrykowi Żmijewskiemu – technologowi drewna, eksperta energetyki odnawialnej (Profesor był Prezesem PSE oraz wiceprezesem firmy Polkomtel, a także wiceministrem budownictwa i prezesem agencji rządowej. Prace związane z przeniesieniem obiektu wykonywane były przez pracowników Skansenu w Lublinie. Konstrukcja wieńcowa z bali została dokładnie ponumerowana (zgodnie ze sztuką) i przewożona specjalnym samochodem. Następnie budynek został posadowiony na nowym fundamencie w miejscu docelowym.

PARTER

  • 3 łazienki

  • 2 sypialni

  • 58 metrowy salon z gabinetem

  • 44 metrowa kuchnia

PIĘTRO

  • 2 łazienki

  • 3 sypialnie

  • 43 metrowy salon

  • 2 pokoiki na poddaszu

Wnętrza

Jasna Dolina to niesamowite wnętrza. Piękne piece, żyrandole i meble. Wiele antyków zdobywanych nie tylko w Polsce, ale w całej Europie oraz na dalekim wschodzie. Baldachimy i narzuty zaprojektowała znana projektantka mody. Zdjęcia wnętrz znajdują się w galerii obiektu.

bottom of page